16 52.23508252128406 19.623339762401088 1 1 3000 1 https://zszychlin.eu 70 1
theme-sticky-logo-alt

EKOMOBILNI!

Nasza szkoła zajęła 1 miejsce w ogólnopolskim konkursie „Ekomobilni”!

Zadaniem uczniów było przygotowanie grupowej prezentacji pod tytułem „Jak stworzyć EkoSzkołę”? Młodzież miała postarać się aby w kreatywny i twórczy sposób pokazać swoje pomysły na to, jak ich własna szkoła może stać się bardziej ekologiczna. Działania powinny być innowacyjne i realne do wdrożenia.

Nasi uczniowie zwyciężyli promując ich autorski projekt „Szkoły lubią pszczoły”, który realizowali na przełomie kwietnia i maja. Jego celem było zwiększenie świadomości uczniów na temat ochrony bioróżnorodności i promowanie postaw bioekologicznych w najbliższym otoczeniu. Zajęli się zapylaczami i ich ochroną.

Projekt realizowany był w formie interaktywnych prelekcji, warsztatów z robienia ekologicznych i naturalnych mydeł, a także szeregu akcji towarzyszących typu konkursy i quizy.  Z projektem nasi uczniowie odwiedzili okoliczne szkoły i przedszkola.

„Szkoły lubią pszczoły” realizowali uczniowie: Amelia Stępniak, Kinga Stępniak, Julia Kotecka, Nikola Kubicka, Maja Romanowska, Angelika Wojdecka, Anna Jędrzejewska, Szymon Łojek, pod kierunkiem nauczyciela p. Natalii Ładzikowskiej.

Gratulujemy!            

Szczegóły: https://www.ekomobilni.edu.pl/laureaci2024/

Współdziel:
Poprzedni post
EKO-SZKOŁA 2024
Następny post
Zakończenie realizacji zadania: „Utworzenie ekopracowni w Zespole Szkół w Żychlinie”
Skip to content