16 52.23508252128406 19.623339762401088 1 1 3000 1 https://zszychlin.eu 70 1
theme-sticky-logo-alt

Mobilność na Litwie w ramach projektu „THE MORE VARIETY THE BETTER SOCIETY”

Ostatnia mobilność projektu THE MORE VARIETY THE BETTER SOCIETY odbyła się na Litwie w malowniczym Wilnie . W wizycie uczestniczyło aż 11 uczniów Zespołu Szkół w Żychlinie : Alex Kryśkiewicz, Antonina Kowalska, Filip Więcek , Hubert Kaczmarek , Jakub Adamkiewicz, Julia Kotecka, Maksymilian Roźniatowski, Oliwier Kartofel , Szymon Pawłowski, Szymon Andrzejczyk oraz Szymon Kotecki oraz 4 opiekunów : Natalia Radzikowska , Iwona Kciuk , Agata Pawłowska oraz Jolanta Kajak-Zgierska . Wyjazd był pełen atrakcji . Tradycyjnie pierwszy dzień rozpoczęliśmy od ceremonii powitalnej .Codziennie poznawaliśmy siebie coraz bliżej , mobilność była wypełniona po brzegi grami i warszatatami integracyjnymi. Mieliśmy też okazję spróbować tradycyjnych potraw litewskich , miedzy innymi jedliśmy tradycyjne pierogi karaimskie -Kibiny . Przez kolejne dni uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych związanych z imigracją .
Pojęcie imigracji jest tak stare jak historia ludzkości. W pewnym sensie jest to czynność osoby, która podróżuje do innego kraju w celu stałego zamieszkania. W tym procesie imigranci, a dokładniej uchodźcy, mają dwie możliwości: dostosować się do społeczeństwa lub odejść od niego. Czynniki powodujące imigrację wynikają z poważnych przyczyn, takich jak potrzeby społeczne, polityczne lub ekonomiczne. Zwłaszcza uchodźcy, którzy są ofiarami wojny, migrują do krajów europejskich w celu znalezienia bezpieczniejszego i wygodniejszego miejsca dla swoich rodzin. Jak wiadomo, z powodu wojny domowej, kryzysu gospodarczego, biedy i chaosu społecznego w różnych częściach świata ludzie muszą wyemigrować do innych krajów lub znaleźć schronienie. Na przykład, według danych opublikowanych przez Eurostat w 2018 r., Ponad 22 mln osób, w tym legalnych i nielegalnych imigrantów (uchodźców), mieszka w różnych częściach krajów europejskich.
To był już ostatni wyjazd z tego projektu . Projekt trwał dwa i pół roku . Odwiedziliśmy następujące kraje : Rumunię , Turcję , Włochy , Litwę oraz gościliśmy wszystkie wymienione wcześniej państwa na wizycie w Polsce w naszej szkole. W trakcie całego projektu aż 31 osób miało okazję wyjechać za granicę . Przed nami kolejne podboje…. Życzymy sobie projektów takich jak ten .

Współdziel:
Poprzedni post
Życzenia Wielkanocne
Następny post
Zakończenie klas maturalnych
Skip to content