16 52.23508252128406 19.623339762401088 1 1 3000 1 https://zszychlin.eu 70 1
theme-sticky-logo-alt

Uniwersytet zawsze otwarty

20 lutego uczniowie klas liceum o profilu biologiczno-chemicznym oraz technikum analitycznego wzięli udział w projekcie „Uniwersytet zawsze otwarty” na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach praktycznych „Atrybuty komórek roślinnych” w Katedrze Cytofizjologii, podczas których pod okiem prowadzących przygotowywali preparaty roślinne do badań mikroskopowych. Mieli możliwość zobaczenia ścian komórkowych, wakuoli, plastydów, aparatów szparkowych w cebuli, papryce i trójlistce.

Następnie w Katedrze Cytofizjologii odbyły się zajęcia na temat wykrywania aktywności enzymatycznej w materiale biologicznym. Uczniowie dowiedzieli się szeregu ciekawych informacji na temat działania i występowania enzymów w życiu codziennym, co oczywiście były poparte odpowiednimi doświadczeniami i anegdotami.

Dziękujemy prowadzącym: Paniom dr hab. Justynie Polit, dr Anecie Żabce, dr Ewie Formie, mgr Natalii Gocek oraz Panu mgr Mateuszowi Wróblewskiemu za przeprowadzenie tak wyczerpujących warsztatów i zapoznanie nas z zapleczem dydaktycznym uczelni! Podziękowania kierujemy również do Pani Joanny Arndt-Mordzak za zorganizowanie spotkania!

Współdziel:
Poprzedni post
Zajęcia laboratoryjne w stacji uzdatniania wody
Następny post
,,Sportowy Dzień Kobiet”
Skip to content