16 52.23508252128406 19.623339762401088 1 1 3000 1 https://zszychlin.eu 70 1
theme-sticky-logo-alt

Betlejemskie światełko

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę.

21 grudnia do naszej szkoły przybyli harcerze ZHP Żychlin pozostawiając Betlejemskie Światełko Pokoju, jako symbol braterstwa, wzajemnego zrozumienia i pojednania między narodami.

W tym roku hasłem przewodnim akcji jest „Czyńmy pokój”. W dobie licznych konfliktów międzynarodowych wybrzmiewa ono szczególnie silnie.

Współdziel:
Poprzedni post
Mikołajkowa wycieczka do Torunia
Następny post
Życzenia Świąteczne
Skip to content