16 52.23508252128406 19.623339762401088 1 1 3000 1 http://zszychlin.eu 70 1
theme-sticky-logo-alt

Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w spotkaniach poświęconych ekologii i ochronie środowiska. Młodzież spotkała się zarówno z twórczością literacką dotyczącą naszej planety, jak również historią ustanowienia Światowego Dnia Ziemi. Uczniowie zapoznali się z praktycznymi wskazówkami, dzięki którym mogą przeciwdziałać zmianom klimatycznym na co dzień. W dalszej części spotkania odbyła się prezentacja filmu z pokazu chemicznego przygotowanego wcześniej przez uczennice klasy IIC profilu technik-analityk. Następnie wszyscy uczniowie zmierzyli się z pytaniami ekoquizu, który sprawdził ich wiedzę dotyczącą ochrony przyrody. Na zakończenie, w krótkiej części artystycznej wystąpił Gracjan Przyłoga z klasy IIIA.

Podczas dzisiejszej uroczystości rozstrzygnięto szkolne konkursy ekologiczne.

W konkursie na najlepszy plakat o tematyce ekologicznej, wykonany techniką cyfrową zwyciężyli: Natalia Fiecek z klasy IVA (1 miejsce), Ania Jędrzejewska z klasy IIIB (2 miejsce) i Sebastian Puternicki z klasy IVA (3 miejsce). Najlepsze ręcznie wykonane plakaty stworzyły Sandra Filipiak z klasy IIC (1 miejsce) i Zuzia Moździerzewska z klasy IIA (2 miejsce). Projekty wyróżnione w konkursie na najlepszą ekoprezentację multimedialną wykonali: Julia Morawiec z klasy IVA (1 miejsce), Hubert Kaczmarek z klasy IVA (2 miejsce) oraz Julia Kotecka z klasy IIA (3 miejsce).

Edukacja ekologiczna jest nieodzowną, wciąż rozwijającą się częścią naszej szkoły, dlatego w tym szczególnym dniu warto było wspomnieć o ekopracowni! W oparciu o wniosek złożony w ramach Konkursu z dziedziny Edukacji Ekologicznej, WFOŚiGW udzielił naszej szkole dofinansowanie zadania „Utworzenie ekopracowni w Zespole Szkół w Żychlinie”. W ramach otrzymanych środków pozyskaliśmy nowoczesny sprzęt laboratoryjny, który umożliwi poznanie i wykonywanie bardziej zaawansowanych metod badania środowiska, co będzie miało wpływ na wzrost świadomości ekologicznej naszej młodzieży. 

Dziękujemy za przybycie na obchody Dnia Ziemi naszym sąsiadom – słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Żychlińskim Domu Kultury oraz uczniom Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii DoMOStwo w Żychlinie!

Współdziel:
Poprzedni post
Dzień Ziemi
Następny post
XXXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Skip to content