16 52.23508252128406 19.623339762401088 1 1 3000 1 http://zszychlin.eu 70 1
theme-sticky-logo-alt

Mobilność nauczycieli Zespołu Szkół w Żychlinie do Szwecji do Goteborga  w ramach projektu Erasmus plus „ Way to education – cultural awareness”- 20- 26 marca 2022

Czworo nauczycieli z Zespołu Szkół w Żychlinie wzięło udział w projekcie mającym na celu rozwój edukacji kulturowej. Celem projektu jest : być świadomym w pojęciu społeczno-kulturowym  i mieć świadomość, że każda osoba ma swój własny sposób myślenia, traktowania i ma na nie wpływ przynależność etniczna, klasa społeczna i język. W ramach tego rozumienia nauczyciele muszą przede wszystkim szukać własnej tożsamości społeczno-kulturowej.

Podczas warsztatów nauczyciele  rozważali kilka pytań, takich jak;  „Do jakich grup społecznych i kulturowych należę?”, „Jaki jest mój poziom zaangażowania w te grupy?”, „Jak przynależność do tych  grup ukształtowała moją historię osobistą i rodzinną?”. Uczestnicy poznali multi-kulturową szkołę w Gotesburgu , gdzie tylko 20% społeczności stanowią rodowici Szwedzi, zapoznali się z różnymi metodami nauczania i mieli możliwość obserwacji lekcji różnych przedmiotów. Spotkanie z innymi nauczycielami z Portugalii, Szwecji i Turcji było okazja do wymiany poglądów i dyskusji na ważne bieżące tematy. Kolejna mobilność będzie miała miejsce w naszej szkole w październiku.

Współdziel:
Poprzedni post
Dzień Bez Plecaka
Następny post
III miejsce ZS w Żychlinie w Kutnowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet
Skip to content